İnteraktif Entegrasyon Robotu

İnteraktif E-Arşiv(E-Belge) Entegrasyon Robotu ile Zamanınız Size Kalsın!

 

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin beyanına göre 01/01/2021 tarihi itibariyle e-Fatura Uygulamasına dâhil olan mükelleflerin Aralık 2020 döneminde yapmış oldukları mal teslimleri ile hizmet ifalarına ilişkin olarak, düzenlemeleri gereken ve vergiler dâhil toplam tutarı 30 Bin TL’yi (vergi mükelleflerine düzenlenenler açısından vergiler dâhil toplam tutarı 5.000 TL’yi) aşan faturalar artık e-Arşiv Fatura Portalından düzenlenebilmektedir.

Böylece e-Fatura mükellefi olmayan firmaların 01.01.2020 tarihi itibariyle hem vergi mükelleflerine düzenleyeceği KDV dâhil 5.000 TL ve üzeri satış faturalarını hem de vergi mükellefi olmayanlara düzenleyeceği KDV dâhil 30.000 TL ve üzeri satış faturalarını 5.000 TL/30.000-TL e-Arşiv portal ekranından kesmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamdaki e-Fatura mükellefleri, interaktif vergi dairesi kullanıcı kodu ve şifresi ile e-Arşiv portalına giriş yaparak, Aralık/2020 dönemine ilişkin e-Arşiv Faturalarını düzenleyebilirler. Diğer yandan, düzenlenecek faturalarda 213 sayılı Vergi Usul Kanununda yer alan hüküm ve sürelere uyulması gerektiği tabiidir.

 

GİB e-Arşiv(e-Belge) Portalınızı YazılımAx’a Entegre Edin!

e-Arşiv uygulamasına dâhil olmayan ve Başkanlık e-Belge portalı üzerinden 5 bin 30 bin TL ve üzeri e-Arşiv faturaları düzenleyecek mükelleflerimiz, interaktif vergi dairesi şifreleriyle YazılımAx portalına giriş yapabilmesi için sisteme kayıt olmalı ve onaylanması gerekmektedir. YazılımAx portalı üzerinden düzenlediğiniz 5 bin 30 bin TL arası satış faturalarınızı interaktif vergi dairesi şifrenizle e-Arşiv portalınıza otomatik olarak gönderebilirsiniz.

 

GİB e-Arşiv Entegrasyonu İle Faturaları Yönetmek e-Fatura Kadar Kolay!

e-Fatura’ya geçiş yapmak zorunda olmadan ve GİB portalına gitmeden 5 bin 30 bin TL e-Arşiv faturalarınızı YazılımAx’ üzerinden düzenleyebilirsiniz. 5 bin 30 bin TL satış faturalarınızı YazılımAx’ uygulamamız üzerinden otomatik olarak e-Arşiv portalınıza gönderebilir ek olarak faturalarınızı düzenleyebilir, silebilir, imzalayabilir, iptal talebi gönderebilirsiniz.

 

E-Fatura ve E-Arşiv olarak kesilen tüm gelen faturalarınızı aylık olarak YazılımAx sistemi üzerinden aylık veya geriye dönük yıl/ay seçimi yaparak çekebilirsiniz. Not : Gelen faturaların detayları yoktur. FaturaNo, Kesen kişinin ünvanı, tarihi, toplan tutarı gibi önemli bilgiler yer almaktadır.

 

İnteraktif e-Arşiv Robotunun Faydaları;
 • * Yazılımax portalına sadece 1 kez gib güncel kullanıcı adı ve şifre tanımlama! Tekrar tekrar tanımlamanıza gerek yoktur.
 • * Kullanıcı adı ve şifre girmeden direk gib e-arşiv portalına bağlanma!
 • * e-Arşiv faturalarınızın aramalarını yapabilirsiniz.
 • * Taslak veya onaylanmış faturalarınızı Pdf veya zip dosyası olarak indirebilirsiniz.
 • * Fatura kesme sırasında müşteri kaydını seçer ve müşteri bilgileri otomatik getirilir. Tekrar tekrar müşteri kaydı girmeye son hata yapmaya son!
 • * Müşterilere göre faturalarınızı filtreleyebilirsiniz.
 • * Mal ve hizmet satırlarında girdiğiniz stoğun takibi yapabilir ve stok kontrol uyaları vardır.
 • * Mal ve hizmet satırlarında kestiğiniz miktar otomatik stok listeniden düşer stok takibine son!
 • * Faturalarınızda manuel yazıyla toplam tutarı yazmaya son!
 • * Faturalarınızda not alanlarına taslaklar oluşturabilirsiniz.
 • * Müşteri kaydı ile müşterilernizin güncel bilgilerini anlık güncelleyebilirsiniz.
 • * Hangi müşteriye ne kadar fatura kesmişim raporu ile cironuzu anlık takip edebilirsiniz.
 • * Kur takibine son yazılımax portalında dolar, euro, sterlin gibi kurlar günceldir.
 • * İsteğe bağlı geliştirmeler ve entegrasyon yapabiliriz.

 

Demo Video : (Yakında)